Sezon 2005/06 (wiosna) STAL II-POGÓRZE 3:0 (zdjęcia ze strony www.pogorzehusow.pl)

Powtórka z "rozrywki"

• autor: Admin, 2015-04-13 12:53

Dziesiąte (dotychczas) w tabeli Pogórze mierzy się z ostatnią w klasyfikacji Palikówką. Różnica niewielka, w teorii. W praktyce? Ogromna! 2-6!

2-6! Abstrahując od tego, że Palikovia okupuje ostatnie miejsce. Mecz rozgrywany był w Husowie, u siebie. I co? 2-6! To nie przypadek, że różnica ponownie jest tak okazała. 6-2 z Czarną, 2-6 z Palikówką. Leją nas wszyscy. Z góry na dół, a my tylko się przyglądamy.

Czy drużyna, która od sparingów po ligę gra beznadziejnie, może sobie przejść obok jakiegokolwiek spotkania? Jak widać, „może”. Bo Palikówka, bo ostatnia, bo najgorsza? Najwidoczniej z takim nastawieniem wyszli zawodnicy naszej drużyny.

Od samego początku widoczne było komu w ogóle zależy na zwycięstwie w tym meczu. Kto walczył o każdy centymetr boiska, kto naciskał przeciwnika. Chyba nie muszę podpowiadać, która to była drużyna?

Długo nie trzeba było czekać, nieporozumienie w naszych szeregach obronnych i bęc, gol. Zaczęło się niepozornie, wystarczyło aby Krupiński zostawił piłkę wołającemu o to Narogowi. I po akcji. Jednak ten wyekspediował ją na rzut rożny. A tu już zaczyna się komedia, w naszym przypadku bardziej groteska... Goście krótko rozegrali rzut rożny, a nieświadomi gracze Pogórza ustawiali się jeszcze do obrony stałego fragmentu gry. Leja „objechał” na raz Ożoga i z dziecinną łatwością, wpakował piłkę do siatki. Goście nadal grali w piłkę, a my nie sprawialiśmy im jakichkolwiek kłopotów. W 33. minucie ponownie, dzięki temu, Palikówka wbiła nam bramkę. Tym razem, po ładnej wymianie podań w środku nastąpił przerzut na drugą stronę, gdzie kompletnie niepilnowany zawodnik wyłożył, jak na tacy, piłkę wbiegającemu w pole karne Pietraszkowi. Nie bez winy w tej sytuacji była nasza drużyna. W bloku obronnym zabrakło lewego skrzydła i właśnie z tej pozycji doszli do sytuacji goście.

Po tej sytuacji nasi gracze trochę się przebudzili, jednak nie przełożyło się to na wymierny efekt w postaci bramki kontaktowej. Stać nas było jedynie na zryw, jakim można nazwać mocny strzał Sochy zza pola karnego, który zakończył na słupku. Goście odpowiedzieli podobną próbą, lecz także trafili w obręcz bramki, jednak konsekwentnie, dalej nacierali na naszą kastę. Efektem tego były kolejne dwa gole zdobyte przez Kuczmę.

W drugiej połowie Pogórze przynajmniej na chwilę zaczęło napierać na przeciwników, czego skutkiem były w końcu sytuacje pod bramką przeciwnika. Udało się nawet na moment zmniejszyć dystans do dwóch trafień, po bramkach Artura Kuchy z karnego i Rafała Babiaka po przytomnym zagraniu pierwszego z nich z głębi pola.

Palikówka niewiele sobie z tego zrobiła, kontrolując przebieg zdarzeń, aż w końcu dobiła naszą drużynę tuż przed końcowym gwizdkiem. Ponownie po koszmarnym zachowaniu w defensywie przy stałym fragmencie, tym razem zostaliśmy skarceni strzałem głową Kunysza. W doliczonym czasie wynik ustalił Leja.

TH

Fot. Marek Ambicki