Sezon 2005/06 (wiosna) STAL II-POGÓRZE 3:0 (zdjęcia ze strony www.pogorzehusow.pl)

• autor: nasermater, 2014-06-07 20:47

- A. Kucha

- R. Babiak

- K. Kucha

Po kiepskim występie ze Stalą Łańcut zawodnicy Pogórza Husów odnotowali zwycięstwo po ładnym spotkaniu nad drużyną z Sawa II Sonina przybliżające drużynę do awansu do "A" klasy, a wystarczy do tego remis w ostatniej kolejce przeciwko Wenecjance Lecka.

nowa-galeria-5620325.jpg nowa-galeria-5620326.jpg nowa-galeria-5620327.jpg

Od początku spotkania to zawodnicy Pogórza przejęli niemal kompletnie kontrolę nad meczem, a efektem tego były strzelone szybko trzy bramki, pierwsza przez Artura Kuchę, który po minięciu dwóch zawodników gości oddaje strzał zza pola karnego i piłka po rękach bramkarza wpada w samo "okienko". Drugie trafienie należało do Rafała Babiaka, który wychodząc na czystą pozycję dostaje idealne podanie od Radosława Świątoniowskiego i "lobuje" wychodzącego bramkarza przyjezdnych. Trzecia bramka wpadła także przy udziale Rafała Babiaka, którego dokładne dośrodkowanie na bramkę z główki z bliskiej odległości zamienia drugi z braci Kucha- Kamil.

W drugiej połowie kibice musieli obejść się bez bramek, jednak nie brakło do tego okazji; najpierw świetną interwencją po strzale z główki popisał się Dariusz Styś zachowując czyste konto. Kolejne możliwości podwyższenia wyniku mieli już Pogórzanie, jednak strzały Radosława Świątoniowskiego, czy inne szarże ofensorów naszych zawodników zatrzymywał albo bramkarz przyjezdnych, albo obrońcy Sonińscy.

Wygrana cieszy tym bardziej, że Pogórze z różnych przyczyn musiało obejść się bez swoich nominalnych zawodników jak Jakub Sowa, Robert Tytoń, Marcin Kuźniar, Mateusz Podolec. Dzięki temu zagrali zmiennicy na których jak widać można postawić.